Ana Sayfa Hakkımızda Banka Hesaplarımız Ödeme Bildirim Formu Satış Sözleşmesi Yardım İletişim
Goethe ve Schiller’den Aforizmalar, özellikle Goethe’nin hayatı, eserleri ve edebiyat anlayışını inceliyor, Schiller’le aralarındaki “görkemli” dostluğa ışık tutarken iki üstadın hayat görüşleri ve felsefelerini özetliyor. 

Kategoriler
Çok Satanlar
İstatistikler
Satıştaki Toplam Kitap Sayısı: 82333
Toplam Yayınevi Sayısı :1424
Toplam Yazar Sayısı : 33867

 

 SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.
Saykitap Com’dan ancak 18 yaşından büyük kişiler  alışveriş yapabilir.Saykitap.com çocuklara yönelik ürünlerde satışa sunmaktadır; ancak bunları ancak yetişkinler satın alabilir.
2.
saykitap.com dan kredi kartı ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Banka havalesi ile yapılacak alışverişlerde, üç iş günü içinde havale yapılmalıdır aksi halde siparişler iptal edilir. Siparişler, kredi kartı ile alış verişlerde kredi kartı hesabından alışveriş tutarı kadar paranın bloke edildiği veya banka havalesi ile yapılacak ödemelerde alışveriş miktarı kadar paranın hesaplarımıza ulaştığı an işleme konulur.
3.
Tüm siparişleriniz, yasalarca düzenlenmiş usulde Alıcının beyan etmiş olduğu adrese teslim edilecektir. Yalan adres beyanı halinde sipariş iptal edilir. Alıcı, bu ve benzer yalan beyanlar nedeniyle saykitap.com’un uğrayacağı zararı karşılamayı kabul eder. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar YTL veya TL olarak ifade edilmiştir. Ürünlere yasaların düzenlediği KDV oranları ayrıca uygulanır.
4.
Sistemden ve dizgiden kaynaklı hatalar nedeni ile ortaya çıkacak  fiyat yanlışlıklarından saykitap.com sorumluluk kabul etmez.
5.
Sözleşmenin imzalanmasından sonra ve tarafların edimlerini ifa etmelerinden önce yasalar ve içtihatlarca mücbir sebeb olarak tanımlanmış(Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza... vb.)  hallerin ortaya çıkması nedeni ile tarafların edimlerini ifa etmesi imkânsız hale gelir ve bu olağanüstü hal 7 gün den fazla süre ise taraflardan biri sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.
6.
saykitap.com’dan satın alınan ürünün stokta bulunmaması halinde ve 7 iş günü içinde temin edilememesi halinde tarafınıza bilgi verilir ve yatırılan ürün bedeli iade edilir.
7.
Ödemesi yapılan bir siparişin teslimi Kargo şirketleri vasıtası ile gerçekleştirilir.
8.
Paketlerinizin size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda lütfen bize ulaşınız. Paket takibi, Kargo Şirketinin tarafımızca aranması ya da müşteri tarafından aranması sureti ile yapılabilir. Paketin teslimi sonrası teslimatçı firmanın bir sorumluluğu kalmaz.  Bu sebeble; Teslim esnasında paketler kontrol edilmeli hasarlı olanlar anında tutanakla tespit edilmelidir. İlgili tutanağın tarafımıza ulaştırılması durumunda yeni ürünün en kısa sürede teslimatı sağlanacaktır.
9.
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
10.
Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra sağ satırdaki kaydet kutusunu işaretlerseniz, kart bilgileri sistemimize kaydedilir, sonraki siparişlerinizde bu kartı tekrar görüntüleyebilir, sipariş sürecini hızlandırabilirsiniz.
11.
Saykitap.com ithalat ve ihracat mevzuatlarındaki kısıtlardan ötürü şu aşamada yurtdışına siber market, spor & sağlık, telefon, bilgisayar ve fotoğraf dükkanlarından ürün siparişi almamaktadır.
12.

Saykitap.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

 

13.

Saykitap.com’dan almış olduğunuz ürünlerden hangi bir şekilde ürünü almaktan vazgeçtiğiniz takdirde, üründen neden vazgeçtiğinizi belirterek 0212 512 21 58 numaralı telefona veya satisdestek@saykitap.com adresine bildirimesi gerekmektedir.

 


(*)KARGO

1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.
2. Saykitap.com gerekli gördüğü taktirde kargo firması değişikliği yapabilir.
3. Ortalama teslim süreleri: Normal koşullarda Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 1-3 gün.

II - Türkiye dışına

1. Saykitap.com’dan yapılan Türkiye dışı gönderiler özel kurye firması….. aracılığıyla gerçekleştirilir.


III - Kargo bedellerinin belirlenmesi

Kargo bedelini belirleyen üç unsur vardır.

1. Seçtiğiniz ürün veya ürünlerin toplam ağırlığı.
2. Paketinizin teslim edileceği yer.
3. Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firma.
Reklamasyon (Sorunlu ürünlerin iade koşulları)

saykitap.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

saykitap.com’dan satılan her mal ( ) gün içerisinde iade alınabilir.

Bir ürünün iadesi için aşağıda belirtilen şartların yerine gelmesi gerekir:

Genel şartlar:

-Satın almış olduğunuz ürünleri, tahrip etmeden,kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren ( ) günlük süre içinde neden belirterek iade yapabilirsiniz.
- Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
- İade, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır.
- Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
- Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
- İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
- İadesi yapılacak olan ürünler, saykitap.com’un çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk gün içerisinde elimize geçtiği taktirde kargo ücreti saykitap.com tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde ücret müşterimize aittir.

Özel ürünler

Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir:

Telefon: ( ) günlük süre içerisinde cep telefonunun iade edilebilmesi için genel iade şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
· Ürünün ekranında var olan şeffaf koruma bandının çıkarılmamış olması,
· Ürünün kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması.

DVD/VCD: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez.

Müzik: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez.

Yazılım: Ambalajı açılmış veya lisans anlaşması alınmış hiç bir yazılım ürünü iade edilemez.

Bilgisayar: Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle 'ayıplı ürün' durumundadır. Kurulum sonrası 'ayar' gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD, Zip sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir. Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde; tüketici, teslim tarihten başlayarak 15 gün içinde bu ürünün değiştirilmesini, iadesini ya da ücretsiz tamirini isteyebilir.

Hasarlı ve değişecek ürünler saykitap.com'a ulaştıktan sonra  ( ) işgünü içerisinde işleme alınırlar.
Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir.

1. İADE ÜRÜNLER sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir.
2. Ürünle ilgili hata tespit edilir, eğer teknoloji ürünü ise ve belirgin bir hata varsa teknoloji dükkanı sorumluları tarafından test edilir.
3. Saykitap.com'a ulaşmasından gün sonra, ürünün bağlı olduğu teknik servis ya da teminci kuruluşa gönderilir.
4. Teminci firma ve teknik servisten gelen bilgilere göre müşteriye haber verilir. ( telefon veya e-posta ile )

Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; özellikle TEKNOLOJİ ürünlerinde test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup , sonuç
2 ila 4 hafta arasında alınabilmektedir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da görülebilmektedir.

Bu sürenin sonunda teminci firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır.

Teslimattan kaynaklanan problemler

Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar saykitap.com tarafından telafi edilir. (Acele Posta Servisi APS kullanılıyorsa, bu teminat sözkonusu değildir)

Zarar görmüş paket durumunda;

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda saykitap.com'a bildirilmelidir. Saykitap.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0212 512 21 58 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz!

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.
 
 
GİZLİLİK

Kişisel bilgileriniz (ad, rumuz, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı bilgileri, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve sadece Say Kitap'tan azami faydayı sağlamanız amacıyla kullanılır. Bilgileriniz ürün veritabanının korunduğu sistemle korunmaktadır.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Fikir Kulübü profilinizde sizin izin verdikleriniz dışındaki bilgiler kesinlikle diğer üyelere gösterilmez.

İstediğiniz zaman üyelikten istifa edebilirsiniz.

Üyelikten istifa edenlerin bilgileri silinir, Say Kitap tarafından kullanılmaz.
Tanıtım

Üye Girişi
Alışveriş Sepeti
Şu an alışveriş sepetinizde ürün bulunmamaktadır. Alışveriş sepetinize erişebilmek için siteye giriş yapınız...
Yeni Ürünler Sepeti

Haftanın Yorumu
MARAKEŞ'İN PORTAKAL AĞAÇLARIİBN HALDUN VE İNSAN BİLİMİİbn Haldun’un tarihsel araştırmaya şaşırtıcı derecede çağdaş yaklaşımı, çağdaş dönem öncesi du¨nyanın önde gelen tarih âlimi olmasını sağlamıştır. Başyapıtı Mukaddime’de tarihsel kanıtları de... devamı


Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | E-Mail | Kullanıcı İşlemleri | Banka Hesaplarımız | Ödeme Bildirim Formu | Yardım | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanyalar | Yeni Ürünler |

 

Copyright © 2009. Her Hakkı Saklıdır

Say Dağıtım Ltd.Şti.

Ankara Caddesi 22/4 Sirkeci, İstanbul

Tel:0.212.512 2158 Fax: 0.212.512 5080

satisdestek@saykitap.com

.