Ana Sayfa Hakkımızda Banka Hesaplarımız Ödeme Bildirim Formu Satış Sözleşmesi Yardım İletişim
Goethe ve Schiller’den Aforizmalar, özellikle Goethe’nin hayatı, eserleri ve edebiyat anlayışını inceliyor, Schiller’le aralarındaki “görkemli” dostluğa ışık tutarken iki üstadın hayat görüşleri ve felsefelerini özetliyor. 

Kategoriler
Çok Satanlar
İstatistikler
Satıştaki Toplam Kitap Sayısı: 82333
Toplam Yayınevi Sayısı :1424
Toplam Yazar Sayısı : 33867

 

1) Kargo ücreti alıyormusunuz?
100.00 TL üzeri siparişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.

2) Üye olmak kolay mı?
Evet, çok kolay. Bunun için üç kısa bilgi (adınız, soyadınız, e-posta adresiniz) vermeniz ve kendinize bir şifre seçmeniz yeterli.

3.) E-posta adresiniz bir başkası tarafından üyelik için kullanılmışsa
Durumu, başkası tarafından kullanılan adresten göndereceğiniz bir e-posta ile
bilgi@saykitap.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. Konu tarafımızdan araştırılarak çözümlenecektir.

4) Detaylı Arama'daki alanlar nasıl kullanılıyor?
Detaylı Arama sayfası, istedikleri ürünler hakkında sınırlı bir bilgi sahibi olan okurların aradıkları kitaplara kolayca ulaşabilmeleri için tasarlanmıştır. Bu bölümde üç farklı arama bölümü vardır.

1. Eser / Kişi adı arama
Eser bölümüne eserin adında emin olduğunuz bir ya da birkaç sözcüğü yazarak arama yapabilirsiniz.
Orijinal başlığını bildiğiniz bir kitabın Türkçe çevirisini arıyorsanız, eser başlığı bölümüne orijinal başlığı yazmalısınız.
Kişi bölümüne aramak istediğiniz kişinin adının emin olduğunuz bölümünü araya herhangi bir işaret koymaksızın girerek arama yapabilirsiniz.
Konu Başlıkları listesi ise yukarıdaki alanlarda aradığınız sözcüklerin geçtiği kitapları belirli bir konuyla daraltmak istediğinizde kullanacağınız bir olanaktır.
Dil seçeneği, aradığınız eserlerin orijinal dilini değil basılı olduğu dili ifade eder.
Yaş grubu seçeneğinden özellikle küçük yaştaki çocuklar için kitap seçerken yararlanabilirsiniz.
Tüm alanlar birbirine "ve" bağlacı ile bağlıdır. Bilgi girdiğiniz alanların tümünü doğrulayan eserlere ulaşırsınız. Böylelikle bilgi girdiğiniz her yeni alan elde edeceğiniz arama sonuçları listesini daraltır.

2. Anahtar kelime ile arama
Anahtar kelime ile arama her sayfanın sol tarafında bulunan hızlı arama ile aynı yapıya sahiptir. Bu alanda yazdığınız sözcük bir eserin arama yapılabilen tüm alanlarında aranır. Dolayısıyla aradığınız konuyla bire bir ilgili olmayan eserler de gelir. Ancak bu arama yolu, hakkında fazlaca bilgiye sahip olmadığınız bir kitap ya da konuyla ilgili eserler içinde geniş bir tarama yapmak için fazlasıyla elverişli.
Burada da Konu Başlıkları listesi anahtar kelime alanına yazdığınız sözcüklerin geçtiği kitapları belirli bir konuyla daraltmak istediğinizde kullanacağınız bir olanaktır. İki alan birbirine "ve" bağlacıyla bağlıdır.

3. ISBN ile arama
ISBN Nedir?
ISBN, International Standart Book Number'ın (Uluslararası Standart Kitap Numarası) kısaltmasıdır. Dünya yüzünde yasal koşullarda yayınlanan tüm kitapların özgün birer referans numarasının bulunması düşüncesiyle oluşturulmuş bir sistematiktir. Teorik olarak her bir kitabın ISBN numarası birbirinden farklı olması gerekir. Ancak kimi zaman yapılan hatalar sonucunda aynı ISBN numarasıyla yayınlanan kitaplar olduğu ülkemizde görülen bir durumdur. ISBN kaydı olmayan kitaplar da mevcuttur ancak bunların oranı yine ülkemizde azalmaktadır.

ISBN ile arama
Bu arama seçeneği bulmak istediği ürünler hakkında önceden bilgi sahibi olan araştırmacılar içindir. Kendinize bir liste oluşturuyorsanız kitapların ISBN numaralarını not etmeniz en pratik yol olacaktır. Böylece sonuçlara net olarak ulaşabilirsiniz. ISBN ile arama yaparken rakam ve harflerin arasına herhangi bir işaret koymamalısınız. 

5) Sipariş nasıl verilir?

1. Öncelikle bir Alışveriş listesi oluşturmalısınız. Listenize eklemek istediğiniz ürünün hemen yanında bulunan "Alışveriş Sepetine Ekle" butonunu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. (Dikkat: Oluşturduğunuz listenin kalıcı olması için Saykitap.com Üyesi olmalısınız. Üyeler siteye girdikten sonra e-posta ve şifrelerini girerek kendilerini tanıttıklarında daha önceki ziyaretlerinde oluşturdukları listelerini görebilirler.)

2. Sipariş sürecini başlatmak için, Alışveriş Listenizin üst tarafında bulunan "Alışverişi Sonlandır" butonuna tıklamalısınız.

3. 128 Bit SSL güvenlik şifresinin kullanıldığı sipariş sürecinde sizi 4 aşamalı bir sipariş süreci bekliyor. Her aşamada gerekli bilgileri girip bir sonraki aşamaya geçeceksiniz. Her sayfanın başında ve sayfa içinde gerekli açıklamalar bulunuyor.

4. ve son aşamada, siparişinizle ilgili tüm detayları görerek siparişinize onay vereceksiniz. Bu onay verilmediği sürece siparişiniz geçerlilik kazanmaz.

6) Kredi Kartı Güvenliği
Artan sayıdaki sahte kredi kartı işlemleri, kart sahiplerini sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerde daha fazla güvenliğe alma ihtiyacını zorunlu kılmıştır.

Siparişinizi verdiğinizde güvenlik bölümümüz, siparişte kullanılan kredi kartının ait olduğu bankanın ilgili bölümü ile bağlantıya geçerek işlemi onaylar. Bu işlem 1-3 iş günü arasında değişen bir süre içinde gerçekleşir.

Paketiniz ancak siparişinizde kullandığınız kredi kartı ile yapılan işlem, bankanın ve Say Yayıncılık'ın ilgili bölümü tarafından onaylandığında kargoya teslim edilir.

Bu işlem çoğunlukla bir kredi kartının sitemizde yeni bir üye tarafından kullanıldığı durumlarda uygulanmaktadır.

Ayrıca Say Yayıncılık'ın güvenlik bölümü bazen bu durumun dışındaki siparişler içinde bu uygulamayı yapmaktadır.

Verilen siparişlerin son kullanıcıya teslim edilebilmesi için kart sahiplerinin iletişim bilgilerinin bankanın ve Say Yayıncılık'ın sistemlerinde güncel olması gerekmektedir. Bu bilgiler güncel değil ise kart sahibine ulaşılamadığından dolayı ilgili sipariş iptal edilmektedir. O yüzden sipariş verildiğinde kart sahiplerinin iletişim bilgilerini hem banka hem de Say Yayıncılık sistemlerinde güncellemeleri gerekmektedir.

Bu işlem kredi kartı sahiplerinin güvenliğini sağlamak ve daha sonra doğacak uzun hukuksal süreçlerin oluşmasını engellemek için yapılmaktadır.

Siparişinizi bu konunun bilincinde olarak vermenizi rica ederiz.

Tanıtım

Üye Girişi
Alışveriş Sepeti
Şu an alışveriş sepetinizde ürün bulunmamaktadır. Alışveriş sepetinize erişebilmek için siteye giriş yapınız...
Yeni Ürünler Sepeti

Haftanın Yorumu
MARAKEŞ'İN PORTAKAL AĞAÇLARIİBN HALDUN VE İNSAN BİLİMİİbn Haldun’un tarihsel araştırmaya şaşırtıcı derecede çağdaş yaklaşımı, çağdaş dönem öncesi du¨nyanın önde gelen tarih âlimi olmasını sağlamıştır. Başyapıtı Mukaddime’de tarihsel kanıtları de... devamı


Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | E-Mail | Kullanıcı İşlemleri | Banka Hesaplarımız | Ödeme Bildirim Formu | Yardım | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanyalar | Yeni Ürünler |

 

Copyright © 2009. Her Hakkı Saklıdır

Say Dağıtım Ltd.Şti.

Ankara Caddesi 22/4 Sirkeci, İstanbul

Tel:0.212.512 2158 Fax: 0.212.512 5080

satisdestek@saykitap.com

.